+421 918 328 036 jsbau@jsbau.sk

Kúpeľňové okná, ktoré vtiahnu svetlo a zanechajú súkromie

Vychutnajte si jasný, slnečný priestor v pohodlí s jedným z týchto strategicky navrhnutých ošetrení okien

Okná kúpeľne sú dôležité, musia umožňovať prirodzené svetlo a zároveň chrániť súkromie kohokoľvek vo vnútri. Nemusíte však robiť kompromisy v oblasti ochrany súkromia, zatiaľ čo vaša kúpeľňa je viditeľná z ulice. Kúpeľne na tomto zozname umožňujú príjemné osvetlenie a výhľad kompatibilný so samotou vďaka dômyselne navrhnutým úpravám okien.

Nahoďte fóliu

Matné okenné fólie sú jednoduchým a lacným spôsobom, ako zabezpečiť súkromie v kúpeľni. K dispozícii je veľké množstvo krásnych vzorov, vďaka čomu sú dekoratívne aj praktické. Vzory sú brúsené počítačom a film po aplikácii vyzerá ako pieskované sklo. Matné oblasti zakrývajú výhľad a stále umožňujú priechod svetla.

Použite štruktúrované sklo

V tomto prípade je kombinácia sklenených tehál a číreho skla súčasným prvkom tradičného tvarovaného skla, ktoré bolo kedysi kúpeľňou. Tlmené zasklenie zaisťuje súkromie, zatiaľ čo číre zasklenie poskytuje dobrý výhľad.

Prekryte záclonu

Nie je to zrejmá voľba pre kúpeľňu, ale ak je dobre navrhnutá, jednoduchá záclona môže byť skvelým riešením problémov s ochranou súkromia. Vyberte si ľahkú tkaninu odolnú voči vlhkosti a vyhnite sa hodvábu, ktorý môže hniť, alebo čokoľvek, čo nasiakne vlhkosť, napríklad ľan. Uistite sa, že ste vybrali látku a záclonu, ktorú je možné ľahko zložiť a prať.

Zroluj to

Nikto nechce zakrývať taký krásny výhľad, ale pokiaľ nechcete, aby susedia vedeli, akú značku mydla používate, je nevyhnutné nainštalovať niečo, čo tento výhľad zakryje.

Diskrétna roleta priliehajúca tesne k stropu ponúkne súkromie, ale v prípade potreby sa úhľadne zloží.

Začnite zdola

Pokiaľ ide o súkromie, často nie je potrebné mať žalúziu cez celé okno. Zistite, koľko pokrytia skutočne potrebujete, a potom zaveste na túto oblasť jednoduchú valčekovú roletu a hornú časť okna nechajte voľne otvorenú.

Otvorené a zatvorené

Jednoduché sklápacie žalúzie krásne rozsvietia miestnosť a aj keď sú takto „otvorené“, ponúkajú vysoký stupeň súkromia. Ak sú svetlá v noci zapnuté, jednoducho ich otočte, aby nik nevidel dnu.

Pohľad zhora

Kombinácia okien s otvormi a strešných okien vtiahne do kúpeľne dostatok svetla a zároveň udržuje priestor na stene voľný pre sprchu alebo vaňu, ideálne v malej miestnosti. Iba Spider Man by sem mohol nahliadnuť, takže súkromie je zaručené.