JS Bau je odteraz

Otvárame nový nákupný showroom so vzorovým bytom. Všetko na jednom mieste od vizualizácií, nákupu, rekonštrukciu až po stavbu na kľúč.

Kúpeľňové trendy

Či už premýšľate nad rekonštrukciou kúpeľne, alebo chcete len osviežiť tú pôvodnú, prinášame vám pár zaujímavých inšpirácií. Ako pri všetkom platí, že vsadiť na nadčasovosť sa oplatí. Poradíme vám, čo je v tejto oblasti trendové a na čo sa oplatí myslieť. 

Robiť kompromisy je prvý krok

Úplne na začiatku zvážte svoje predstavy. Sú logické vzhľadom na počet osôb v domácnosti? Budú materiály ľahko umývateľné? Je nutné meniť celú kúpeľňu, alebo stačí vytvoriť odkladacie priestory, dokúpiť doplnky a pod.? Je pre vás dôležitejší dizajn alebo plná využiteľnosť priestoru, teda účelnosť kúpeľne? To je len pár otázok, ktorými by ste sa mali zaoberať. Vďaka nim zistíte, kde urobiť kompromis a naopak, za čím si rozhodne môžete stáť.

Praktickosť nad zlato

Ak ste si určili praktickosť ako vašu prioritu, kráčate s aktuálnymi trendami. Architekti sa stále viac orientujú najmä na túto vlastnosť. A nielen pri návrhoch kúpeľní. Na trhu už nájdete množstvo materiálov, ktoré vám uľahčia bežnú údržbu, a pritom vyzerajú dizajnovo až luxusne. Rovnako riešenia odkladacích priestorov, doplnky alebo samotná vaňa či umývadlo. Je z čoho vyberať, preto si dajte záležať. A nazabúdajte, že aj keď si vyberiete top materiály na trhu, dôležitá je profesionalita montáže. 

Na veľkosti záleží 

Reč je o dlaždiciach, ktoré stále nevyšli z módy. Väčšie dlaždice vnesú do vašej kúpeľne charakter luxusu, zároveň si uberiete starosti s údržbou škár. Máte nekonečne veľa alternatív. Farebnejšie prevedenie alebo neutrálne prírodné tóny, kameň či materiály, ktoré sa naň podobajú. Ak však zvolíte neutrálnejší obklad, otvárajú sa vám farebné možnosti pri výbere nábytku a doplnkov. 

Popularite sa tešia aj väčšie zrkadlá. Opticky zväčšia priestor, majú estetickú funkciu a dobrým výberom viete podčiarknuť dizajn kúpeľne. Zlaďte napríklad rám zrkadla so štýlom obkladu alebo sanity.

Príroda aj v kúpeľni 

Reč nie je len o materiáloch. Podmienky v kúpeľni prajú aj niektorým druhom rastlín. Ak patríte k ich milovníkom, nie je sa čoho báť. Kúpeľňu ozdobia a vám budú prinášať radosť. Veď práve táto miestnosť je častokrát jediným úkrytom pred zhonom v domácnosti. Urobte si z nej oázu pokoja a oddychu. 

Vaňa alebo sprchový kút?

Opäť sa zamyslite, čo je pre vás do budúcnosti lepším riešením. Sprchové kúty sa v moderných kúpeľniach podstatne zväčšili a väčšinou si vyžadujú veľkorysý priestor. Obetujte ho. Určite to oceníte. 

Individuálne riešenia vyžaduje malá kúpeľňa. Tu sa treba zamerať na efektívne využitie priestoru, s ktorým vám určite poradia odborníci. Aj malá kúpeľňa môže byť predsa trendy. 

Ak sa rozhodnete pre vaňu, postavte ju do priestoru. Dizajnéri upustili od rohových vaní a urobili z tohto prvku kráľa kúpeľne. Dizajn sa tak spája s praktickosťou. Vaňu oceníte, ak máte malé deti, ale tiež vtedy, keď si radi doprajete domáci wellness. 

Zaujímavé batérie

K najnovším trendom patria farebné batérie a doplnky. Vymeňte klasiku za niečo iné, nové, zaujímavé. Do popredia sa dostali doplnky a batérie v medených a zlatých odtieňoch. Je na vás či sa rozhodnete pre lesklé alebo matné prevedenie. Takéto produkty dostať často aj v sériách, čím si pekne zladíte napríklad batériu a nádobku na mydlo. 

Možností je nekonečno, a preto sa pred výberom materiálov, farieb a celkového štýlu vašej kúpeľne poraďte s odborníkmi. Tí vám vedia poradiť, či je pre vás výhodnejšia čiastočná rekonštrukcia, alebo sa radšej pustiť do celkovej rekonštrukcie kúpeľne. 

V JS Bau za nás hovoria skúsenosti. Pozrite si pár z našich realizácií, kedy bola zadaním práve rekonštrukcia kúpeľne. 

Share on facebook
Zdieľať